שבת חתן בירושלים | מקומות לאירועים

עומדים להינשא? מבולבלים מכל המנהגים והטקסים השונים המתלווים ליום מופלא זה? להלן כל המידע לו אתם זקוקים אודות הטקסים הנלווים:

שבת חתן אירוח

אחת המסורות הוותיקות ביותר אותן נהוג לבצע בסמיכות רבה לחתונה הינה העלייה לתורה של החתן המיועד ביום השבת, אשר במסגרתה קורא החתן קטע מתוך ספרי הנביאים הקרוי בשם "המפטיר". בעוד שבעדות האשכנז מנהג זה מתקיים כשבוע לפני החתונה, בעדות המזרח המנהג מתקיים לאחריה. לאחר השהייה בבית הכנסת, נהוג לארח את בני הזוג, בני משפחתם וחבריהם בבית הורי החתן, שם מתקיימת סעודה גדולה.

ארגון שבת חתן

בניגוד לדעה הרווחת לפיה מדובר במנהג המאפיין זוגות דתיים בלבד, לא כך הדבר. למעשה, יותר ויותר זוגות במדינת ישראל בוחרים לקיים חגיגה זו, ללא כל קשר למידת אמונתם, הודות לשמחה הגדולה המתלווה אליה. על כן, בין אם אתם עורכים שבת חתן בירושלים ובין אם בתל אביב, וודאי תשמחו לדעת שחבריכם הקרובים ובני משפחותיכם ישמחו ללוות אתכם ביום זה.

לרוב, הקושי המתלווה ליום זה הינו הקושי הכרוך בארגונו. אולם, בעזרת תכנון חכם מראש, ניתן בהחלט לקיימו מבלי להיכנס להוצאות כבדות ומבלי "לעבוד שעות נוספות". על מנת להקל עליכם את התהליך, אנו ממליצים לכם לתכנן את המאורע בעזרת מתחם בעל ניסיון בעריכת שמחות מעין אלה.

איך מארגנים שבת חתן?

אין כל ספק כי בני הזוג וודאי מותשים מארגון החתונה עצמה ולכן, כדאי לערב את בני המשפחה הקרובים בתכנון יום העלייה לתורה וכך להוריד קצת מהנטל הרובץ על כתפיו של הזוג.

מוזמנים

הסוגיה הראשונה הנוגעת לארגון הינה האם צריך להזמין מספר רב או מועט של אורחים? התשובה לשאלה זו הינה שאין חוקים ומדובר בסיכומו של דבר בבחירה האישית שלכם ובנוחות שלכם. יחד עם זאת, כדאי להתאים את כמות המוזמנים לסוג החגיגה בה אתם מעוניינים.

כך לדוגמא, זוגות המעוניינים לקיים שבת חתן בירושלים ולסעוד אחר כך בבית ההורים, צריכים לצמצם את הרשימה ולערוך מאורע אינטימי יותר, לעומת זוגות המעוניינים לחגוג שבת חתן בבית מלון או אולם שמחות ועל כן יכולים לארח כמות גדולה יותר של מוזמנים. למעשה, הבחירה במתחם מסודר המתמחה בעריכת שמחות עשויה לחסוך מכם כאבי ראש רבים, סידורים מיותרים וריצות מתישות.

אוכל

סוגיה מבלבלת נוספת בארגון המסורת הינה האם להכין לבד את המאכלים או האם לשכור חברת שירותי קייטרינג. אף על פי שאין כמו ארוחה ביתית חמה, ההחלטה להכין לבד את המזון לכמות עצומה של מוזמנים עשויה להיות קשה לביצוע. לכן, במידה ומדובר בחגיגה גדולה במיוחד, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירותי קייטרינג המתמחה באירועים מעין אלה.

זקוקים לעזרה בארגון שבת חתן בירושלים? הגעתם למקום הנכון!

אצלנו במקומות לאירועים תמצאו את מיטב נותני השירותים המתמחים בעריכת שמחות מעין אלה: אולמות אירועים בירושלים וברחבי הארץ, קייטרינג, מוזיקה ועוד. כל שעליכם לעשות הוא להשתמש במנוע החיפוש החכם שלנו וכך למצוא את אנשי המקצוע המתאימים לכם ביותר, בקלות ובמהירות!